Restauracja GILDIA

Restauracja GILDIA

1.85 Ocena 97 użytkowników
Adres:
ul. Rynek 19
25-303 Kielce, świętokrzyskie
Liczba gości: 50
Liczba noclegów: brak danych
Telefon: (41) 368 51 70

Restauracya Kielecka Gildia nawiązuje do najlepszych tradycji mieszczańskiej kuchni dawnych Kielc, skutecznie łącząc kuchnię staropolską i żydowską. Wystrój wiekowej kamienicy nawiązuje do nastrojowych XIX-wiecznych mieszkań kieleckich kupców i rzemieślników.
Gildia jest doskonałym miejscem na spotkania w gronie bliskich i przyjaciół, turystom przybliża natomiast klimat Kielc z przed lat. Nie bez powodu Restauracya Gildia mieści się w najstarszej kamienicy w Kielcach, wybudowanej w 1767 roku przez Macieja Gilbę wybitnego kucharza biskupa Kajetana Sołtyka, której kolejnym właścicielem był znany kielecki handlarz win i korzeni Jerzy Saul. Od początku swojego istnienia kamienica Sołtyków była kojarzona ze znamienitym jedzeniem i trunkiem. Naszą intencją było nawiązanie do tej tradycji skutkiem czego stworzyliśmy dla Państwa miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Zachęcamy do przetestowania, doprowadzonego do perfekcji przez naszych mistrzów kucharstwa jadłospisu, w którym figurują pyszne potrawy w bardzo przystępnych cenach.
Restauracya oferuje 70 miejsc konsumpcyjnych oraz dwa przestronne 15 osobowe pokoje pod rezerwację z wszelkimi wygodami. Kamienica Sołtyków to nie tylko Restauracya Gildia, ale również cukiernia Słodki Bez, gdzie można zakosztować domowych ciast i wypieków oraz wyśmienitego wyboru tortów.

Cennik

Cennik usług nie został jeszcze ustalony.
  • Skontaktuj się z właścicielem, w celu uzyskania dodatkowych informacji
  • Przejdź do strony domowej lokalu

Lokalizacja