Restauracja Polka

Restauracja Polka

1.65 Ocena 53 użytkowników
Adres:
Żelazowa Wola 14
96-500 Sochaczew, mazowieckie
Liczba gości: 250
Liczba noclegów: brak danych
Telefon: (46) 863 21 68
Strona www: http://www.restauracjapolka.pl/

POLKA Żelazowa Wola – to spotkanie z polską kulturą, polskim smakiem, polską sztuką. A wszystko to w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Urodzenia Kompozytora.

Restauracja Polka w Żelazowej Woli to trzy sale w ziemiańskim dworku. Każda z sal posiada inny, charakterystyczny wystrój. To polskie wnętrze, ale z elementami francuskiego życia Chopina i jego pobytu na Majorce. Francja – to ciężkość tkanin. Majorka – to kolory. Wyjątkowy klimat miejsca tworzą liczne zdjęcia Kompozytora, jego rodziny i kobiet. Przestronne wnętrza doskonale nadają się zarówno do kameralnych spotkań w małym gronie, jak i do organizacji dużych przyjęć okolicznościowych nawet dla 250 osób. W okresie letnim otwarty jest ogródek z grillem.

Układając menu Magda Gessler świadomie unikała jakichkolwiek akcentów francuskich, tak często kojarzonych z Chopinem. Chciała przez to podkreślić polskie korzenie Kompozytora. Starannie stworzone menu pomoże zaszczepić w gościach restauracji wiedzę o polskiej kulturze, sztuce i polskich smakach. W karcie z pewnością zachwyci nas muślinowy pasztet z drobiu z sosem chrzanowo-jabłkowym, leniwe pierogi z bułeczką, marynowana na dziko sztufada w sosie własnym pysznym oraz kurczak po polsku w maśle pieczony. A na deser? Pulchne racuchy z jabłkiem i cukrem, posypane cynamonem lub delikatne mazurki na kruchym cieście z mleczną czekoladą i orzechami laskowymi.

Restauracja Polka w Żelazowej Woli usytuowana jest vis-à-vis Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Została stworzona z myślą o gościach odwiedzających rodzinne strony Kompozytora. To doskonała okazja, by przybliżyć zagranicznym turystom polską kulturę poprzez jej bogatą kuchnię.

Jest to doskonałe miejsce na rodzinne weekendowe wycieczki. Z myślą o najmłodszych gościach powstało w ogrodzie miejsce zabaw. Rodzice mogą doglądać swych pociech z tarasu z grillem zewnętrznym smakując potraw prosto z rusztu. Dzieci mogą liczyć również na skomponowane specjalnie z myślą o nich menu. Polka to także miejsce przyjazne niepełnosprawnym.

Restauracja czynna codziennie w godzinach 12:00-21:00

Cennik

Cennik usług nie został jeszcze ustalony.
  • Skontaktuj się z właścicielem, w celu uzyskania dodatkowych informacji
  • Przejdź do strony domowej lokalu

Lokalizacja