Kamanda Lwowska

Kamanda Lwowska

2.25 Ocena 77 użytkowników
Adres:
ul. Foksal 10
00-366 Warszawa, mazowieckie
Liczba gości: 150
Liczba noclegów: brak danych
Telefon: (22) 828 10 31

Kamanda Lwowska mieści się w starej kamienicy przy ulicy Foksal 10. To miejsce szczególne dla nas - pragniemy by stało się takie także dla naszych gości.
Tworząc restaurację, chcieliśmy przywołać klimat starego Lwowa. Wskrzesić tradycję wielkich biesiad, zamiłowania do gotowania i rodzinnych spotkań. Zadbaliśmy o szczegóły - na ścianach zawiesiliśmy stare fotografie, portrety, obrazy. Stoły przykrywają wykrochmalone obrusy, okienka zdobią haftowane ręcznie firanki, a w powietrzu unosi się zapach drewna. Wciąż przeczesujemy pchle targi i rodzinne strychy w poszukiwaniu przedwojennych pamiątek. W tle usłyszeć można muzykę międzywojenną i melodie śpiewane przez Mieczysława Fogga i Hankę Ordonkę. „To miejsce z duszą” – mówią nasi goście i wracają do nas z najbliższymi. Przychodzą na obiad rodzinny, zostają na podwieczorek, a potem kolację – czują się u nas jak w domu. To dzięki temu, że zaprosiliśmy do współpracy ludzi, dla których Kresy mają smak wspomnień. To oni tworzą to miejsce.
Kamanda Lwowska to przede wszystkim doskonała, sprawdzona kuchnia. W menu znalazły się specjały galicyjskie wedle przepisów sprzed 120 lat - wśród nich takie smakołyki jak chabanina tatarska, huculski saganek i blińczyki gryczane. Wciąż szukamy także nowych smaków. Dbamy o to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasz kucharz, Adam Kowalczyk, osobiście czuwa nad każdym daniem i nikogo nie wypuści, dopóki nie dowie się, jak mu smakowało. Niewątpliwą ciekawostką Kamandy jest otwarta kuchnia - dla nas gotowanie bowiem to sztuka. Każdy może podejrzeć jak lepimy pierogi i pielmieni. Naszą specjalnością są nalewki. Sami je robimy. Nigdzie indziej smak i zapach Cytrynówki nie jest tak cytrynowy. A na naszą Przypalankę o karmelowym posmaku przychodzą goście z całej Warszawy.
 U nas można na moment uciec od zgiełku codzienności, pogadać, pobyć ze sobą, nacieszyć się jedzeniem jak za starych dobrych lat. Zapraszamy baciarów i nie tylko. W każdą niedzielę najmłodszymi gośćmi zajmuje się Patrycja. W ciepłe dni, pod jej czujnym okiem, dzieciaki mogą pograć w gumę i klasy, a w chłodniejsze wieczory porysować, poczytać, potańczyć… Dopóki nas nie odwiedzisz, nie poczujesz, jak może być fajnie.

Restauracja podzielona jest na kilka sal, które mogą pomieścić około 150 osób. Zapraszamy na przyjęcia, imprezy firmowe, romantyczne wieczory. Zapraszając do Kamandy Lwowskiej nie sposób nie wspomnieć o czarodziejskiej ulicy Foksal, przy której mieści się nasza restauracja. Zanim jeszcze powstała ulica, w 1776 roku, na tych terenach otwarto ogród rozrywki dla arystokracji. Odbywały się tu przedstawienia teatralne, koncerty i pokazy fajerwerków. Stąd też wystartował w 1789 roku Jean-Pierre Blanchard udając się na pierwszy w Polsce lot balonem.
W latach 70-tych XIX wieku obszary te przejęła rodzinna Przeździeckich - kamienica przy Foksal 10 powstała jako pałacyk Marii Przeździeckiej. Nazwę ulicy nadano w 1880 roku. W tym samym roku też zburzono budynek, który oddzielał Foksal od Nowego Światu. Ulica zaczęła rozkwitać i zapełniać się luksusowymi kamienicami. W latach 60-tych XX wieku planowano zburzyć część budynków i stworzyć z Foksal przedłużenie Kopernika, ułatwiając w ten sposób komunikację z Alejami i odciążając Nowy Świat. Na szczęście plany te nigdy nie doszły do skutku, a Foksal jest jednym z najbardziej urokliwych zaułków Warszawy.

Cennik

Cennik usług nie został jeszcze ustalony.
  • Skontaktuj się z właścicielem, w celu uzyskania dodatkowych informacji
  • Przejdź do strony domowej lokalu

Lokalizacja