Restauracja Żmigród

Restauracja Żmigród

4.05 Ocena 44 użytkowników
Adres:
ul. Plac Obrońców Pokoju 25
27-500 Opatów, świętokrzyskie
Liczba gości: 120
Liczba noclegów: brak danych
Telefon: (15) 868 46 89

W samym sercu Starego Miasta naprzeciwko najdłuższej w Polsce podziemnej trasy turystycznej znajdziecie Państwo restaurację "Żmigród', która nie tylko oddaje historyczny klimat opatowskiej Starówki, ale przede wszystkim kusi wyśmienitym jedzeniem w całkiem przystępnej cenie.
Posiadamy trzy sale restauracyjne, utrzymane w podobnym stylu jednak różniące się sposobem wykończenia.
Wystrój "Żmigrodu jest nieco surowy, dębowe, ciężkie i masywne stoły i krzesła , kamienny kominek i metalowe, kute żyrandole przywołują klimat irlandzkich pubów lub niewielkich, francuskich restauracyjek.
Nasze sale doskonale nadają się do organizacji spotkań towarzyskich, konferencji, bankietów, biesiad staropolskich oraz wesel.

W "Żmigrodzie", jeśli chodzi o wyżywienie, to można spróbować zarówno dań typowo polskich, a nawet staropolskich, jak i specjalności innych europejskich kuchni. Jest więc zupa cebulowa francuska z grzanką, której przepis pochodzi od Anthony Lelievre'a, najprawdziwszego francuskiego kucharza. Był on gościem w "Żmigrodzie" podczas słynnego na całym świecie "beaujolais nouveau" .
Jest tournedos z drobiu w sosie cebulowo-rodzynkowym, roladki cygańskie i wiele innych specjałów.
Jak każda szanująca się restauracja "Żmigród" posiada danie, które specjalnie poleca swoim klientom. To kaszanka po opatowsku, która nie tylko zachęcająco wygląda ale również świetnie smakuje.
Specjalnością zakładu jest również kawa po opatowsku. Wśród kilku składników napoju jest też markowy alkohol, dzięki któremu kawa zyskuje niepowtarzalny smak i aromat.

Cennik

Cennik usług nie został jeszcze ustalony.
  • Skontaktuj się z właścicielem, w celu uzyskania dodatkowych informacji
  • Przejdź do strony domowej lokalu

Lokalizacja